J陑yk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) J陑yki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF ie縦i edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wi阠ej
Start arrow Wsp贸艂praca z rodzicami
Mi臋dzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny " Drukuj Email
Wpisa艂: Maria Tomkowiak   
30.03.2008.

Image 

Mi臋dzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkó艂 podstawowych, gimnazjalnych i 艣rednich, od klasy trzeciej szko艂y podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest pi臋ciu kategoriach, które obejmuj膮 nast臋puj膮ce klasy:

 "Maluch" - klasy 3 i 4 szkó艂 podstawowych;

 "Beniamin" - klasy 5 i 6 szkó艂 podstawowych;

"Kadet" - klasy I i II gimnazjów;

"Junior" - klasy III gimnazjów, I liceów i techników, I, II, III zasadniczych szkó艂 zawodowych;

"Student" - klasy II i III liceów i techników oraz IV techników.

 

 

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin s膮 ustalane przez mi臋dzynarodow膮 komisj臋. Na rozwi膮zanie testu przeznaczone jest 75 minut.

 

Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o ró偶nym stopniu trudno艣ci (8 zada艅 po 3 punkty, 8 zada艅 po 4 punkty i 8 zada艅 po 5 punktów). Ucze艅 uczestnicz膮cy w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpocz臋cia konkursu 24 punkty. Testy konkursowe pozosta艂ych kategorii zawieraj膮 po 30 pyta艅 o ró偶nym stopniu trudno艣ci (10 zada艅 po 3 punkty, 10 zada艅 po 4 punkty i 10 zada艅 po 5 punktów. Ucze艅 uczestnicz膮cy w konkursie w ka偶dej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpocz臋cia konkursu 30 punktów. Do ka偶dego zadania do艂膮czonych jest 5 odpowiedzi, z których dok艂adnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowied藕 b艂臋dn膮 lub zaznaczenie wi臋cej ni偶 jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pyta艅 dla poszczególnych poziomów podnosz膮 atrakcyjno艣膰 konkursu. Z niecierpliwo艣ci膮 czekamy na wyniki konkursu.

殴ród艂o: "Kangur" w Polsce, "Kangur" na 艣wiecie.

Zmieniony ( 14.05.2008. )
 
« poprzedni artyku艂   nast臋pny artyku艂 »