Jzyk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) Jzyki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF cieki edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wicej
Start arrow Program SZKOŁA BEZ PRZEMOCY
Program SZKOŁA BEZ PRZEMOCY Drukuj Email
Wpisał: Maria Tomkowiak   
13.09.2009.

 

 

 

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła w roku szk. 2008/09 do ogólnopolskiej kampanii

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY.

Podejmowane działania zostały zwieńczone przyznaniem naszej szkole tego cennego tytułu.

 

Image 

 

Mając na uwadze, że wychowanie jest procesem, w którym wychowanek ma dojść do pełni osobistego rozwoju poprzez: ukształtowanie prawego charakteru, budowanie poczucia odpowiedzialności za własny rozwój i dobro wspólne, uznanie i przestrzeganie norm społecznych. Dlatego zależy nam, aby nasi uczniowie byli w pełni przygotowani do życia i funkcjonowania w społeczeństwie, w którym istnieje mnóstwo zagrożeń mających wpływ na rozwój ich indywidualnej osobowości, aby posiedli umiejętność samodzielnego, świadomego i właściwego wyboru zachowań.

 

            Program ten ma na celu propagowanie odpowiednich wzorców, ukazywanie przykładów zachowań w sytuacjach trudnych i wypracowanie własnych modeli zachowań.

 

            Realizując powyższy program dziękujemy Państwu za dotychczasową pomoc w dążeniu do zapewnienia dzieciom,  bezpieczeństwa oraz przygotowania ich do świadomego i właściwego funkcjonowania w społeczeństwie.

 

Zobacz także: KODEKS SZKOŁY BEZ PRZEMOCY

 

Zmieniony ( 23.09.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »