Start arrow Program SZKOŁA BEZ PRZEMOCY
Program SZKOŁA BEZ PRZEMOCY Drukuj Email
13.09.2009.

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła w roku szk. 2008/09 do ogólnopolskiej kampanii

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY.

Podejmowane działania zostały zwieńczone przyznaniem naszej szkole tego cennego tytułu.

Mając na uwadze, że wychowanie jest procesem, w którym wychowanek ma dojść do pełni osobistego rozwoju poprzez: ukształtowanie prawego charakteru, budowanie poczucia odpowiedzialności za własny rozwój i dobro wspólne, uznanie i przestrzeganie norm społecznych. Dlatego zależy nam, aby nasi uczniowie byli w pełni przygotowani do życia i funkcjonowania w społeczeństwie, w którym istnieje mnóstwo zagrożeń mających wpływ na rozwój ich indywidualnej osobowości, aby posiedli umiejętność samodzielnego, świadomego i właściwego wyboru zachowań.

Program ten ma na celu propagowanie odpowiednich wzorców, ukazywanie przykładów zachowań w sytuacjach trudnych i wypracowanie własnych modeli zachowań.

Realizując powyższy program dziękujemy Państwu za dotychczasową pomoc w dążeniu do zapewnienia dzieciom,  bezpieczeństwa oraz przygotowania ich do świadomego i właściwego funkcjonowania w społeczeństwie.