Jzyk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) Jzyki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF cieki edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wicej
Start arrow Artykuły arrow „MÓJ CZWORONOŻNY PRZYJACIEL” - finał gminnego konkursu na prezentację multimedialną
„MÓJ CZWORONOŻNY PRZYJACIEL” - finał gminnego konkursu na prezentację multimedialną Drukuj Email
Wpisał: Maria Tomkowiak   
03.06.2010.

Ogłoszony 20 kwietnia konkurs na prezentację multimedialną „MÓJ CZWORONOŻNY PRZYJACIEL” jest już rozstrzygnięty. Zadaniem uczestników było wykonanie prezentacji multimedialnej na temat zwierząt domowych i właściwej opieki nad nimi. Pomysłodawcą konkursu jest Mariusz Harajon założyciel grupy "RADOŚĆ PIESKA, która działa pod opieką p. Marii Tomkowiak przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz p. Izabela Szymańska - kierownik kina Halszka. Zaprosili oni do współpracy dyrekcję i nauczycieli SP 2 oraz Szamotulski Ośrodek Kultury. Honorowy patronat nad konkursem przyjął Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek, a patronat medialny objął miesięcznik reklamowy Moje Szamotuły. Do konkursu przystąpili uczniowie z SP2  i SP3 w Szamotułach, Zespołu Szkół w Otorowie oraz Zespołu Szkół w Przyborowie.

 

W dniu 2. czerwca 2010 r. odbyło się uroczyste spotkanie uczestników, którzy wzięli udział we wspólnym pokazie nadesłanych 8 prezentacji multimedialnych. Swoją obecnością zaszczycił zastępca burmistrza p. Janusz Stanke oraz rzecznik prasowy p. Piotr Michalak.

 

Autorzy sami prezentowali swoje prace, wzbogacając je o dodatkowy komentarz. Głosowali wpisując na specjalnie przygotowanych kartkach numer najlepszej według nich pracy. Zgromadzona publiczność również mogła wyrazić swoje uznanie dla autorów prezentacji, nagradzając ich gromkimi brawami.

 

Największy aplauz i I nagrodę otrzymali uczniowie ze szkoły w Przyborowie: Jagoda Elsner i Adam Skrzypczak za prezentację zatytułowaną "Mały York", przygotowaną pod opieką p. Małgorzaty Kowalskiej. Drugie miejsce przyznano trzecioklasiście ze szkoły nr 3 - Jędrzejowi Borowczakowi, który pod opieką p. Danuty Schmidt wykonał prezentację pt. "Moje zwierzątko". Trzecie miejsce egzequo zajęli: Karol Mateja z SP2 za prezentację pt. "Mój czworonożny przyjaciel" opracowaną pod kierunkiem p. Jolanty Juraszyk oraz Michalina Lewandowska ze szkoły w Otorowie za prezentację pt. "Mój kot" tworzoną pod kierunkiem p. Aliny Kiełpińskiej.

 

Zwyciezcom wręczono piękne nagrody ufundowane przez Burmistrza Maista i Gminy Szamotuły Włodzimierza Kaczmarka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy,  przygotowane przez p. Jolantę Juraszyk z SP2, upominki od miesięcznika reklamowego Moje Szamotuły oraz bezpłatne wejścówki na wybrane dwa seanse flmowe do kina Halszka.

 

Podczas obrad komisji na scenie wystąpiły dwie grupy taneczne - ze szkoły w Przyborowie i z SP2 w Szamotułach. Po ogłoszeniu wyników była jeszcze jedna niespodzianka przygotowana przez p. Izabelę Szymańską - projekcja filmu pt. "Odlot". Ten dzień dla uczestnikmów spotkania w kinie był przedłużeniem Dnia Dziecka. Publiczność doskonale bawiła się, co z przyjemnością odnotowali - prowadząca imprezę p. Maria Tomkowiak oraz dyrektor SP2 p. Ryszard Pajkert.

 

Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnej edycji tego konkursu!

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

(Foto: Sławomir Kowalewski)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

 (Foto: Ryszard Pajkert)

 

Zmieniony ( 04.07.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »