Start arrow Artykuły arrow „MÓJ CZWORONOŻNY PRZYJACIEL” - finał gminnego konkursu na prezentację multimedialną
„MÓJ CZWORONOŻNY PRZYJACIEL” - finał gminnego konkursu na prezentację multimedialną Drukuj Email
03.06.2010.

Ogłoszony 20 kwietnia konkurs na prezentację multimedialną „MÓJ CZWORONOŻNY PRZYJACIEL” jest już rozstrzygnięty. Zadaniem uczestników było wykonanie prezentacji multimedialnej na temat zwierząt domowych i właściwej opieki nad nimi. Pomysłodawcą konkursu jest Mariusz Harajon założyciel grupy "RADOŚĆ PIESKA, która działa pod opieką p. Marii Tomkowiak przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz p. Izabela Szymańska - kierownik kina Halszka. Zaprosili oni do współpracy dyrekcję i nauczycieli SP 2 oraz Szamotulski Ośrodek Kultury. Honorowy patronat nad konkursem przyjął Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek, a patronat medialny objął miesięcznik reklamowy Moje Szamotuły. Do konkursu przystąpili uczniowie z SP2  i SP3 w Szamotułach, Zespołu Szkół w Otorowie oraz Zespołu Szkół w Przyborowie.

W dniu 2. czerwca 2010 r. odbyło się uroczyste spotkanie uczestników, którzy wzięli udział we wspólnym pokazie nadesłanych 8 prezentacji multimedialnych. Swoją obecnością zaszczycił zastępca burmistrza p. Janusz Stanke oraz rzecznik prasowy p. Piotr Michalak.

Autorzy sami prezentowali swoje prace, wzbogacając je o dodatkowy komentarz. Głosowali wpisując na specjalnie przygotowanych kartkach numer najlepszej według nich pracy. Zgromadzona publiczność również mogła wyrazić swoje uznanie dla autorów prezentacji, nagradzając ich gromkimi brawami.

Największy aplauz i I nagrodę otrzymali uczniowie ze szkoły w Przyborowie: Jagoda Elsner i Adam Skrzypczak za prezentację zatytułowaną "Mały York", przygotowaną pod opieką p. Małgorzaty Kowalskiej. Drugie miejsce przyznano trzecioklasiście ze szkoły nr 3 - Jędrzejowi Borowczakowi, który pod opieką p. Danuty Schmidt wykonał prezentację pt. "Moje zwierzątko". Trzecie miejsce egzequo zajęli: Karol Mateja z SP2 za prezentację pt. "Mój czworonożny przyjaciel" opracowaną pod kierunkiem p. Jolanty Juraszyk oraz Michalina Lewandowska ze szkoły w Otorowie za prezentację pt. "Mój kot" tworzoną pod kierunkiem p. Aliny Kiełpińskiej.

Zwyciezcom wręczono piękne nagrody ufundowane przez Burmistrza Maista i Gminy Szamotuły Włodzimierza Kaczmarka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy,  przygotowane przez p. Jolantę Juraszyk z SP2, upominki od miesięcznika reklamowego Moje Szamotuły oraz bezpłatne wejścówki na wybrane dwa seanse flmowe do kina Halszka.

Podczas obrad komisji na scenie wystąpiły dwie grupy taneczne - ze szkoły w Przyborowie i z SP2 w Szamotułach. Po ogłoszeniu wyników była jeszcze jedna niespodzianka przygotowana przez p. Izabelę Szymańską - projekcja filmu pt. "Odlot". Ten dzień dla uczestnikmów spotkania w kinie był przedłużeniem Dnia Dziecka. Publiczność doskonale bawiła się, co z przyjemnością odnotowali - prowadząca imprezę p. Maria Tomkowiak oraz dyrektor SP2 p. Ryszard Pajkert.

Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnej edycji tego konkursu!

(Foto: Sławomir Kowalewski)

(Foto: Ryszard Pajkert)

Zmieniony ( 04.07.2010. )