J陑yk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) J陑yki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF ie縦i edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wi阠ej
Start arrow Artyku艂y arrow Gosia - pasjonatka zwierz膮t
Gosia - pasjonatka zwierz膮t Drukuj Email
Wpisa艂: Maria Tomkowiak   
24.11.2010.

Do Klubu Pozytywnie Zakr臋conych przyj臋li艣my Gosi臋 Jasi艅sk膮 z klasy V. Potrafi godzinami opowiada膰 o swoich pupilach. Psy, koty a tak偶e konie - to jej najlepsi przyjaciele. Sp臋dza w艣ród nich wiele czasu - bawi si臋 z nimi, spaceruje i odbywa systematyczne treningi. Gosia uczy si臋 jazdy konnej w O艣rodku Je藕dzieckim w Baborówku. Prowadzone s膮 tam zaj臋cia WOLTY呕ERKI. Wolty偶erka to gimnastyka artystyczna na koniu. Dyscyplina ta polega na wykonywaniu zró偶nicowanych 膰wicze艅 gimnastycznych i akrobatycznych na galopuj膮cym lub st臋puj膮cym koniu, w równowadze i harmonii z jego ruchem.

 

Image

       (Foto: Ryszard Pajkert) 

 

Gosia zach臋ca wszystkich kolegów i kole偶anki do hipiki, a szczególnie do wolty偶erki. Twierdzi, 偶e jest idealnym treningiem uzupe艂niaj膮cym dla ka偶dego, kto rozpoczyna nauk臋 jazdy konnej, a dla osób, które maj膮 ró偶nego rodzaju problemy emocjonalne lub sprawno艣ciowe, jest prawdziwym lekiem. Bliski kontakt z koniem pozwala odreagowa膰 wszelkie stresy i z艂e emocje. Konie s膮 zatrudniane do terapii i rehabilitacji osób niepe艂nosprawnych, g艂ównie metod膮 hipoterapii. "Kiedy spróbujesz raz jazdy konnej, b臋dziesz chcia艂 jak najcz臋艣ciej przebywa膰 w艣ród tych wspania艂ych zwierz膮t" - mówi Gosia Jasi艅ska. Sprawd藕cie, czy ma racj臋... 

 

Image 

Zmieniony ( 24.11.2010. )
 
« poprzedni artyku艂   nast臋pny artyku艂 »