Jzyk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) Jzyki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF cieki edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wicej
Start arrow Artykuły arrow Gosia - pasjonatka zwierząt
Gosia - pasjonatka zwierząt Drukuj Email
Wpisał: Maria Tomkowiak   
24.11.2010.

Do Klubu Pozytywnie Zakręconych przyjęliśmy Gosię Jasińską z klasy V. Potrafi godzinami opowiadać o swoich pupilach. Psy, koty a także konie - to jej najlepsi przyjaciele. Spędza wśród nich wiele czasu - bawi się z nimi, spaceruje i odbywa systematyczne treningi. Gosia uczy się jazdy konnej w Ośrodku Jeździeckim w Baborówku. Prowadzone są tam zajęcia WOLTYŻERKI. Woltyżerka to gimnastyka artystyczna na koniu. Dyscyplina ta polega na wykonywaniu zróżnicowanych ćwiczeń gimnastycznych i akrobatycznych na galopującym lub stępującym koniu, w równowadze i harmonii z jego ruchem.

 

Image

       (Foto: Ryszard Pajkert) 

 

Gosia zachęca wszystkich kolegów i koleżanki do hipiki, a szczególnie do woltyżerki. Twierdzi, że jest idealnym treningiem uzupełniającym dla każdego, kto rozpoczyna naukę jazdy konnej, a dla osób, które mają różnego rodzaju problemy emocjonalne lub sprawnościowe, jest prawdziwym lekiem. Bliski kontakt z koniem pozwala odreagować wszelkie stresy i złe emocje. Konie są zatrudniane do terapii i rehabilitacji osób niepełnosprawnych, głównie metodą hipoterapii. "Kiedy spróbujesz raz jazdy konnej, będziesz chciał jak najczęściej przebywać wśród tych wspaniałych zwierząt" - mówi Gosia Jasińska. Sprawdźcie, czy ma rację... 

 

Image 

Zmieniony ( 24.11.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »