Start arrow Artykuły arrow IV Gminny Konkurs Informatyczny na najciekawszą prezentację multimedialną
IV Gminny Konkurs Informatyczny na najciekawszą prezentację multimedialną Drukuj Email
Wpisał: Ryszard Pajkert
07.06.2011.

W dniu 2 czerwca 2011 roku w sali kina „Halszka” nastąpiło podsumowanie IV Gminnego Konkursu Informatycznego na najciekawszą prezentację multimedialną zatytułowaną „Dokąd zaprowadziłbym Rodziców na niedzielny spacer ?”. Celem konkursu była promocja najciekawszych miejsc naszego miasta i regionu. Organizator - Szkoła Podstawowa nr 2 w Szamotułach wspólnie z Szamotulskim Ośrodkiem Kultury i kinem „Halszka” przygotowała oprawę plastyczną , nagłośnienie sali oraz sprzęt do odtwarzania prezentacji. Patronat honorowy przyjął Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, który ufundował dla zwycięzców nagrody.

Podsumowanie konkursu rozpoczęto nietypowo. Dyrektor Szkoły p. Ryszard Pajkert poprosił  Burmistrza Miasta i Gminy  p. Wojciecha Rabskiego o symboliczne odsłonięcia tablicy „Szkoły Odkrywców Talentów”, która została umieszczona na budynku szkoły. Odczytano także list Minister Edukacji Narodowej p. Katarzyny Hall, skierowany do społeczności szkolnej, w którym stwierdza, że uzyskanie tego zaszczytnego tytułu świadczy o tym, iż placówka przyczynia się do odkrywania , promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży. Pan Burmistrz dodał, że jest to ogromne wyróżnienie, ale także zobowiązanie do lepszej i wydajniejszej pracy.

Do konkursu zgłosiło się 6 szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Szamotuły. Najciekawsze prezentacje  zostały wybrane przez komisję, która w podsumowaniu stwierdziła iż wszystkie prace zasługują na wysoką ocenę. Dokonano wyboru i tak: I miejsce zdobyła  prezentacja Fabiana Spychały, ucznia klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach, którego  opiekunem był p. Mirosław Tomkowiak, drugie miejsce zdobyła prezentacja Adama Stelmaszyka - ucznia klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 2, którego opiekunem był p. Ryszard Pajkert, trzecie miejsce zdobyła prezentacja Stefanii Drożdżyńskiej, Lidii Gierczyńskiej i Adrianny Krygier - uczennic  Szkoły Podstawowej w Przyborowie, których opiekunem była p. Małgorzata Kowalska.

Burmistrz Wojciech Rabski pogratulował zwycięzcom konkursu,  wręczył nagrody i dyplomy. Doceniając wyjątkowość prezentacji, ich walory poznawcze i promocyjne,  zaprosił także laureatów na dzień  10 czerwca do sali sesyjnej UMiG w Szamotułach na kolejny pokaz, który obejrzą goście z Czech. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.  Kierownik kina „Halszka” p. Izabela Szymańska ufundowała dla nich karnety na dowolnie wybrany film. Imprezę zakończyła projekcja filmu z Shrekiem w roli głównej.

Organizatorzy zapraszają na kolejną edycję konkursu za rok!

(Foto: Ryszard Pajkert)

Zmieniony ( 10.06.2011. )