Jzyk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) Jzyki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF cieki edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wicej
Start arrow Artykuły arrow IV Gminny Konkurs Informatyczny na najciekawszą prezentację multimedialną
IV Gminny Konkurs Informatyczny na najciekawszą prezentację multimedialną Drukuj Email
Wpisał: Ryszard Pajkert   
07.06.2011.

W dniu 2 czerwca 2011 roku w sali kina „Halszka” nastąpiło podsumowanie IV Gminnego Konkursu Informatycznego na najciekawszą prezentację multimedialną zatytułowaną „Dokąd zaprowadziłbym Rodziców na niedzielny spacer ?”. Celem konkursu była promocja najciekawszych miejsc naszego miasta i regionu. Organizator - Szkoła Podstawowa nr 2 w Szamotułach wspólnie z Szamotulskim Ośrodkiem Kultury i kinem „Halszka” przygotowała oprawę plastyczną , nagłośnienie sali oraz sprzęt do odtwarzania prezentacji. Patronat honorowy przyjął Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, który ufundował dla zwycięzców nagrody.

 

Podsumowanie konkursu rozpoczęto nietypowo. Dyrektor Szkoły p. Ryszard Pajkert poprosił  Burmistrza Miasta i Gminy  p. Wojciecha Rabskiego o symboliczne odsłonięcia tablicy „Szkoły Odkrywców Talentów”, która została umieszczona na budynku szkoły. Odczytano także list Minister Edukacji Narodowej p. Katarzyny Hall, skierowany do społeczności szkolnej, w którym stwierdza, że uzyskanie tego zaszczytnego tytułu świadczy o tym, iż placówka przyczynia się do odkrywania , promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży. Pan Burmistrz dodał, że jest to ogromne wyróżnienie, ale także zobowiązanie do lepszej i wydajniejszej pracy.

 

Do konkursu zgłosiło się 6 szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Szamotuły. Najciekawsze prezentacje  zostały wybrane przez komisję, która w podsumowaniu stwierdziła iż wszystkie prace zasługują na wysoką ocenę. Dokonano wyboru i tak: I miejsce zdobyła  prezentacja Fabiana Spychały, ucznia klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach, którego  opiekunem był p. Mirosław Tomkowiak, drugie miejsce zdobyła prezentacja Adama Stelmaszyka - ucznia klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 2, którego opiekunem był p. Ryszard Pajkert, trzecie miejsce zdobyła prezentacja Stefanii Drożdżyńskiej, Lidii Gierczyńskiej i Adrianny Krygier - uczennic  Szkoły Podstawowej w Przyborowie, których opiekunem była p. Małgorzata Kowalska.

 

Burmistrz Wojciech Rabski pogratulował zwycięzcom konkursu,  wręczył nagrody i dyplomy. Doceniając wyjątkowość prezentacji, ich walory poznawcze i promocyjne,  zaprosił także laureatów na dzień  10 czerwca do sali sesyjnej UMiG w Szamotułach na kolejny pokaz, który obejrzą goście z Czech. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.  Kierownik kina „Halszka” p. Izabela Szymańska ufundowała dla nich karnety na dowolnie wybrany film. Imprezę zakończyła projekcja filmu z Shrekiem w roli głównej.

 

Organizatorzy zapraszają na kolejną edycję konkursu za rok!

 

Image

Image

Image

Image

 

(Foto: Ryszard Pajkert)
 
Zmieniony ( 10.06.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »