Start arrow Artykuły arrow Pomagamy zwierzętom - szkolny sklepik
Pomagamy zwierzętom - szkolny sklepik Drukuj Email
21.06.2011.

Końcówka roku szkolnego, wszyscy marzą o wakacjach, a członkowie grupy RADOŚĆ PIESKA pracują w pocie czoła, aby zdobyć fundusze dla czworonożnych podopiecznych organizacji "SOS dla Zwierząt".

W dniach 20 - 21 czerwca w świetlicy szkolnej pojawił się sklepik z zabawkami. Dzieci, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny, przyniosły swoje zabawki. Często musiały dokonać trudnego wyboru - żal się rozstać z ulubionym misiem czy lalką. Jednak chęć pomocy poszkodowanym przez los i ludzi zwierzakom była tak duża, że stoły zaaranżowanego w świetlicy sklepiku były wypełnione po brzegi pluszakami i innymi, szukającymi nowych właścicieli, zabawkami. A chętnych do ich nabycia było wielu, tym bardziej, że za niewielką sumę - od 1 zł do 6 zł, można było kupić bardzo atrakcyjne maskotki i gadżety.

Sprzedażą zajmowały się uczennice kl. IVb: Adrianna Dobrychłop i Daria Demska. Doskonale wywiązały się z tego zadania.

Dochód z dwudniowej akcji wyniósł rekordową sumę - 115 zł. Dzieci przekazały tę kwotę  przedstawicielce organizacji SOS dla Zwierząt - Sylwii Musiał, która zakupiła karmę, lekarstwa i środki zabezpieczające psy i koty przed insektami. Nad prawidłowym funkcjonowaniem sklepiku czuwała opiekunka grupy RADOŚĆ PIESKA - p. Maria Tomkowiak.

I jeszcze jedno.

Okres wakacyjny to czas, kiedy niejedno zwierzę cierpi z powodu bezduszności swoich właścicieli.

Podrzucane do schronisk, przywiązywane gdzieś w lesie do drzewa, albo wyrzucane z samochodu na drodze za miastem. Skazane na powolną śmierć tylko dlatego, że właściciele chcą wyjechać na urlop i nie mają co zrobić z dotychczasowym pupilkiem. Nie wolno się godzić na takie rozwiązanie! To najgorsze, co może zrobić człowiek swojemu wiernemu przyjacielowi.

Przyjmując pod swój dach czworonoga, jesteście za niego odpowiedzialni. Pamiętajcie o tym!

Jeśli zauważycie, że jakieś zwierzę jest krzywdzone, właściciel nie dba o nie, nie przestrzega prawa, koniecznie powiadomcie wolontariuszy działających w "SOS dla Zwierząt".

Kontakt:

biuro@sosdlazwierzat.pl

tel. 601 629 524 / 512 054 461

Zmieniony ( 22.06.2011. )