J陑yk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) J陑yki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF ie縦i edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wi阠ej
Start arrow Artyku艂y arrow Pomagamy zwierz臋tom - szkolny sklepik
Pomagamy zwierz臋tom - szkolny sklepik Drukuj Email
Wpisa艂: Maria Tomkowiak   
21.06.2011.

Ko艅cówka roku szkolnego, wszyscy marz膮 o wakacjach, a cz艂onkowie grupy RADO艢膯 PIESKA pracuj膮 w pocie czo艂a, aby zdoby膰 fundusze dla czworono偶nych podopiecznych organizacji "SOS dla Zwierz膮t".

 

W dniach 20 - 21 czerwca w 艣wietlicy szkolnej pojawi艂 si臋 sklepik z zabawkami. Dzieci, którym los bezdomnych zwierz膮t nie jest oboj臋tny, przynios艂y swoje zabawki. Cz臋sto musia艂y dokona膰 trudnego wyboru - 偶al si臋 rozsta膰 z ulubionym misiem czy lalk膮. Jednak ch臋膰 pomocy poszkodowanym przez los i ludzi zwierzakom by艂a tak du偶a, 偶e sto艂y zaaran偶owanego w 艣wietlicy sklepiku by艂y wype艂nione po brzegi pluszakami i innymi, szukaj膮cymi nowych w艂a艣cicieli, zabawkami. A ch臋tnych do ich nabycia by艂o wielu, tym bardziej, 偶e za niewielk膮 sum臋 - od 1 z艂 do 6 z艂, mo偶na by艂o kupi膰 bardzo atrakcyjne maskotki i gad偶ety.

 

Sprzeda偶膮 zajmowa艂y si臋 uczennice kl. IVb: Adrianna Dobrych艂op i Daria Demska. Doskonale wywi膮za艂y si臋 z tego zadania.

Dochód z dwudniowej akcji wyniós艂 rekordow膮 sum臋 - 115 z艂. Dzieci przekaza艂y t臋 kwot臋  przedstawicielce organizacji SOS dla Zwierz膮t - Sylwii Musia艂, która zakupi艂a karm臋, lekarstwa i 艣rodki zabezpieczaj膮ce psy i koty przed insektami. Nad prawid艂owym funkcjonowaniem sklepiku czuwa艂a opiekunka grupy RADO艢膯 PIESKA - p. Maria Tomkowiak.

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

I jeszcze jedno.

 

Okres wakacyjny to czas, kiedy niejedno zwierz臋 cierpi z powodu bezduszno艣ci swoich w艂a艣cicieli.

Podrzucane do schronisk, przywi膮zywane gdzie艣 w lesie do drzewa, albo wyrzucane z samochodu na drodze za miastem. Skazane na powoln膮 艣mier膰 tylko dlatego, 偶e w艂a艣ciciele chc膮 wyjecha膰 na urlop i nie maj膮 co zrobi膰 z dotychczasowym pupilkiem. Nie wolno si臋 godzi膰 na takie rozwi膮zanie! To najgorsze, co mo偶e zrobi膰 cz艂owiek swojemu wiernemu przyjacielowi.

Przyjmuj膮c pod swój dach czworonoga, jeste艣cie za niego odpowiedzialni. Pami臋tajcie o tym!

 

Je艣li zauwa偶ycie, 偶e jakie艣 zwierz臋 jest krzywdzone, w艂a艣ciciel nie dba o nie, nie przestrzega prawa, koniecznie powiadomcie wolontariuszy dzia艂aj膮cych w "SOS dla Zwierz膮t". 

 

Kontakt:

 

biuro@sosdlazwierzat.pl

tel. 601 629 524 / 512 054 461

 

Zmieniony ( 22.06.2011. )
 
« poprzedni artyku艂   nast臋pny artyku艂 »