J陑yk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) J陑yki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF ie縦i edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wi阠ej
Start arrow Pedagog radzi
Pedagog radzi Drukuj Email
Wpisa艂: Maria Tomkowiak   
17.05.2007.

 

Image Zach臋camy rodziców, aby zapoznali si臋 z ksi膮偶k膮 Adele Faber i Elaine Mazlish
pt. "Jak mówi膰 do nastolatków, 偶eby nas s艂ucha艂y, jak s艂ucha膰, 偶eby z nami rozmawia艂y"

 

 Autorki bestsellerowej serii "Jak mówi膰..." wskazuj膮 na wady tradycyjnego sposobu rozwi膮zywania problemów wychowawczych typowych dla "buntowniczego" okresu dorastania opartego na karach, nazkazach i zakazach. Proponuj膮 zastosowanie strategii opartej na szacunku i zaufaniu. Podstawow膮 zasad膮, która ma zastosowanie w przytoczonych przez autorki przyk艂adach, jest akceptacja osoby dziecka przy jednoczesnym wyra偶eniu w艂asnego stanu uczu膰, okre艣lenia oczekiwa艅 i wskazaniu mo偶liwych dróg rozwi膮zania problemu, przy czym wybór drogi nale偶a艂by do dziecka. "To nasza przyjacielska postawa i j臋zyk pe艂en szacunku pozwala nastolatkom us艂ysze膰, co mówimy i wspó艂pracowa膰". - twierdzi A. Faber i E. Mazlish. Jak motywowa膰 nastolatków do odpowiedzialnego zachowania i w jaki sposób z nimi rozmawia膰? Wi臋cej na ten temat  oraz obszerne fragmenty ksi膮偶ki znajdziesz na Portalu Interkasa - kliknij Tutaj

 

 

Rodzicu, uwa偶aj na dzieci臋c膮 depresj臋!

Najnowsze badania wskazuj膮, 偶e w Polsce nawet 40 proc. dzieci w szko艂ach podstawowych nie ma poczucia sensu 偶ycia, a 30 proc. przyznaje si臋 do my艣li samobójczych! Depresja i stany depresyjne u dzieci zaczynaj膮 by膰 coraz powa偶niejszym problemem naszego spo艂ecze艅stwa...

Co jest przyczyna depresji, jak j膮 rozpozna膰, jakie s膮 jej skutki - przeczytasz na Portalu Interklasy. Kliknij TUTAJ.

 

 

Zmieniony ( 17.01.2008. )
 
« poprzedni artyku艂   nast臋pny artyku艂 »