Jzyk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) Jzyki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF cieki edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wicej
Start arrow Ważne daty
Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2011/12 - "Rok Szkoły z Pasją" Drukuj Email
Wpisał: Maria Tomkowiak   
02.09.2011.

Wszystko, co dobre szybko się kończy, a najszybciej wakacje.

Jeszcze w głowach wspomnienia letnich przygód, jeszcze przesiąknięci słodkim lenistwem, nie przyzwyczajeni do porannego wstawania, przeciągamy chwilę wyjścia z ciepłego łóżka, ale... przecież czekają na nas szkolni przyjaciele!

 

Pierwszy dzień w nowym roku szkolnym jest jak zwykle bardzo uroczysty. Wszyscy odświętnie ubrani, opaleni, wyrośnięci stoją na boisku szkolnym, oczekują na nowości i zmiany. Spotkanie po dwóch wakacyjnych miesiącach rozpoczyna  przewodnicząca samorządu uczniowskiego - Vanessa Zalewska z klasy Va. Jej filigranowa sylwetka ginie we wnętrzu obszernej mównicy, ale za to rozlega się pewny i donośny głos: "Poczet sztandarowy wprowadzić!". Kacper Olejniczak w towarzystwie dwóch koleżanek z klasy VI z dumą wnosi sztandar szkoły, który był przecież świadkiem najważniejszych chwil w życiu wielu pokoleń braci uczniowskiej. Po chwilach grozy, kiedy aparatura nagłaśniająca znowu odmówiła posłuszeństwa, rozległ się hymn Polski - odśpiewany ac capella.

 

 Pan dyrektor Ryszard Pajkert powitał wszystkich bardzo serdecznie i zachęcił, aby zastanowić się, w jaki sposób wkroczymy nowy rok szkolny, by był dla nas jak najlepszy i najbardziej owocny. Oświadczył, że nadchodzący rok dla naszej szkoły upływać będzie pod kątem pracy na miano: "Szkoły z Pasją". Zaznaczył, że szkoła to nie tylko lekcje. Szkoła z Pasją umożliwia również prowadzenie ciekawych działań pozalekcyjnych, współtworzonych przez organizacje pozarządowe. "Jest to jeden ze sposobów wzbogacenia oferty szkoły o elementy, dzięki którym dzieci i młodzież uczą się zaangażowania, współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych, wolontariatu." Będziemy więc pracować tak, aby wydobyć drzemiące w uczniach talenty, by rozbudzać i rozwijać ich pasje, a współpracując z organizacjami i stowarzyszeniami lokalnymi, będziemy angażować ich w różnych dziedzinach życia publicznego.

W ten sposób chcemy przyczynić się do zmiany oblicza szkoły, aby stawała się ona miejscem coraz bardziej przyjaznym oraz lubianym przez uczniów.

Kontynuując swoją wypowiedź, pan dyrektor poprosił uczniów, aby dbali o szkolne mienie, gdyż szkoła to nasz wspólny dom, miejsce nauki i zabawy, miejsce, gdzie rozwija się wszechstronnie nasza osobowość:

"W minione wakacje w szkole wiele zrobiono, aby poprawić bezpieczeństwo i estetykę - mam zatem do Was prośbę - mówił pan dyrektor -  szanujcie i dbajcie o to, co mamy – a uczyć się i pracować będzie nam łatwiej." Korzystając z okazji podziękował też organowi prowadzącemu naszą placówkę za dobrą współpracę i troskę o dobro szkoły. Mamy dzisiaj okazję do podziwiania pięknie wyremontowanych sanitariatów, pięknie wyposażonej sali oddziału zerowego, nowych wykładzin dywanowych w salach dla najmłodszych.

 

A oto, czego życzył zebranym Dyrektor Szkoły Ryszard Pajkert:

"W nowym roku szkolnym życzę Wam kochane dzieci wielu piątek i szóstek oraz radości i zadowolenia, abyście każdego dnia zdobywali nową wiedzę i umiejętności, żebyście lubili szkołę i szanowali otaczający świat. Wam, drodzy Rodzice, życzę spełnienia oczekiwań, aby każdy dzień przynosił radość i zadowolenie. Gronu Pedagogicznemu i pracownikom szkoły życzę, aby rozpoczynający się rok szkolny przyniósł satysfakcję zawodową, pozwolił cieszyć się z osiągnięć uczniów i dał czas na refleksję służącą osobistemu rozwojowi."

 

Oby te piękne życzenia się spełniły.

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

 

 

Zmieniony ( 02.09.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »