Start arrow Szkolny Klub PCK
AKTYWNI I ZAANGAŻOWANI Drukuj Email
07.01.2012.

Jak pracuje Szkolny Klub PCK w Dwójce?

„ Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego
i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty.”
/David Ben Turion/

Współczesna cywilizacja kształtuje model konsumpcyjnego styl życia. W myśleniu i w działaniu ludzi przeważa chęć posiadania, "mieć" określa życie człowieka. Na plan bardzo odległy przesuwa się „być”, czyli to wszystko, co dotyczy świata pozamaterialnego, świata wartości. Konsumpcjonizm zabija w młodych ludziach prawdziwą radość życia, chęć czerpania zadowolenia z otaczającego świata przyrody, nawiązywania kontaktów międzyludzkich, radość z dawania siebie innym.

Nauczyciele SP2 szukają różnych dróg, aby dotrzeć do świadomości młodych ludzi i myślenie roszczeniowe zastąpić postawą altruistycznego działania na rzecz innych. Ukazując różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu w zgodzie z ich preferencjami, rozbudzają w uczniach aktywność, kreatywność i zaangażowanie, kierują ich energię i pomysłowość na rozwijanie  własnych zainteresowań.

Taki właśnie kierunek działań obrała p. Adrianna Kiona, nauczycielka języka niemieckiego, opiekunka Szkolnego Klubu PCK. Jej niebywałe zaangażowanie udziela się dzieciom. Organizowane przez nią akcje budzą coraz to większe zainteresowanie ze strony uczniów i ich rodziców, o czym świadczy ogromna ilość darów zgromadzonych podczas zbiórki żywności na rzecz potrzebujących dzieci. Rośnie liczba członków, obecnym roku szkolnym klub liczy 24 członków:

Członkowie PCK w roku 2012/13:

Klasa 4a:

4.    Karolina Konieczna
5.    Daria Demska

Najaktywniejsi członkowie:

W październiku cała szkoła wzięła udział w akcji „KAMPANIA WALKI Z GŁODEM”, zorganizowanej przez szamotulski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczniowie Dwójki zebrali aż 75 kilogramów trwałych artykułów spożywczych i przekazali je do oddziału PCK. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej trzy rodziny z naszej szkoły otrzymały wsparcie materialne. Następnie w listopadzie rozpoczęła się realizacja projektu „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Członkowie SK PCK oraz ich opiekunka poświęcili wiele godzin ze swojego wolnego czasu i po zakończeniu zajęć szkolnych charytatywnie wykonywali kartki świąteczne. Celem ich działań była  pomoc materialna potrzebującym koleżankom i kolegom.

To tylko niektóre przedsięwzięcia nauczycieli SP2 mające na celu rozwijanie wartościowych postaw społecznych wśród uczniów, dla których bezinteresowne działanie na rzecz innych wyznacza sens życia.

(Fot. Adrianna Kiona)

Zmieniony ( 20.05.2013. )