Jzyk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) Jzyki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF cieki edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wicej
Start arrow Artykuły arrow Przygarnij pieseczka!
Przygarnij pieseczka! Drukuj Email
Wpisał: Maria Tomkowiak   
24.01.2012.

Prosimy o pomoc w szukaniu domów dla maleńkich piesków!   

 

Do grupy Radość Pieska wpłynęło następujące zgłoszenie:

 

"Cztery tygodnie temu w pobliżu domu mojego wujka zaczęła się kręcić ciężarna sunia (mieszanka amstaffa). Była strasznie zaniedbana, wychudzona, przestraszona i bardzo niespokojna. W związku z tym, iż bardzo bała się ludzi, wujek wystawił przed domem miskę z wodą i jakimś jedzeniem. Za jakiś czas zajrzał czy psinka przyszła się najeść i ku jego zdziwieniu przy miskach była nie tylko ciężarna suczka, ale i dwa pierwsze szczeniaki.

 

Psinkę jak najszybciej przeniesiono do ciepłego miejsca i przez prawie całą noc urodziła 10 szczeniąt (6 suczek i 4 psy).

W tej chwili suczka wraz z małymi znajduje się w domu pod Poznaniem u mojego wujka. Szczeniaki są w dobrej kondycji, lekarz weterynarii już je widział, ale suczka jest tak zabiedzona, że nie jest w stanie ich wykarmić, dlatego też trzeba pomagać jej karmić małe butelkami. W związku z tym, iż wujek ma już dwa psy (jamniki), nie może opiekować się tyloma kolejnymi psiakami. Razem z żoną postanowili zająć się suczką i przyjąć ją pod swój dach, natomiast szczeniaczki chcą oddać w dobre ręce.

 

  Po pierwszych oględzinach lekarz weterynarii stwierdził, iż nie będą większe niż do kolan. Mama jest prawdopodobnie mieszanką amstaffa z jakimś kundelkiem, a małe są bardzo drobne, dlatego weterynarz mógł stwierdzić, iż ich tatuś był dość małym psem(w wielkości jamnika czy beagla).

Każdy szczeniaczek jest inny, są prześwietne, biegają po domu i merdają ogonkami

 

Pieski szukają kochającej rodziny i domu, w którym mogłyby zamieszkać! Proszę wszystkich o pomoc w udostępnianiu tej wiadomości! Pomóżcie im znaleźć domy!"

 

Tę informację wraz ze zdjęciami przekazała nam Sylwia Musiał, wolontariuszka organizacji "SOS dla Zwierząt".

 

Oto zdjęcia piesków:

Image Mamusia szczeniaczków.

 

Pieski w 4 tygodniu życia.

Image

Image

Image

Image

Image Piesek nr 1

Image Piesek nr 2

Image Piesek nr 3

Image Piesek nr 4

Image Sunia nr 1

Image Sunia nr 2

Image Sunia nr 3

Image Sunia nr 4

Image Sunia nr 5

Image Sunia nr 6
(Pieski są ponumerowane, ponieważ jeszcze nie posiadają imion.)

 

Jeśli chcesz przyjąć pod swój dach któreś z tych małych, uroczych szczeniąt, skontaktuj się z opiekunem grupy Radość Pieska p. Marią Tomkowiak (e-mail: majka_tomkowiak@o2.pl (tel.  61 29 21 443 - sekretariat SP2 w Szamotułach)

lub

 dzwonić do Sylwii Musiał, która zajmuje się adopcjami zwierząt pod numer: 513353687.

 

Przeczytaj informację o konkursach związanych z tymi pieskami

Zmieniony ( 24.01.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »