J陑yk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) J陑yki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF ie縦i edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wi阠ej
Start arrow Artyku艂y arrow Przygarnij pieseczka!
Przygarnij pieseczka! Drukuj Email
Wpisa艂: Maria Tomkowiak   
24.01.2012.

Prosimy o pomoc w szukaniu domów dla male艅kich piesków!   

 

Do grupy Rado艣膰 Pieska wp艂yn臋艂o nast臋puj膮ce zg艂oszenie:

 

"Cztery tygodnie temu w pobli偶u domu mojego wujka zacz臋艂a si臋 kr臋ci膰 ci臋偶arna sunia (mieszanka amstaffa). By艂a strasznie zaniedbana, wychudzona, przestraszona i bardzo niespokojna. W zwi膮zku z tym, i偶 bardzo ba艂a si臋 ludzi, wujek wystawi艂 przed domem misk臋 z wod膮 i jakim艣 jedzeniem. Za jaki艣 czas zajrza艂 czy psinka przysz艂a si臋 naje艣膰 i ku jego zdziwieniu przy miskach by艂a nie tylko ci臋偶arna suczka, ale i dwa pierwsze szczeniaki.

 

Psink臋 jak najszybciej przeniesiono do ciep艂ego miejsca i przez prawie ca艂膮 noc urodzi艂a 10 szczeni膮t (6 suczek i 4 psy).

W tej chwili suczka wraz z ma艂ymi znajduje si臋 w domu pod Poznaniem u mojego wujka. Szczeniaki s膮 w dobrej kondycji, lekarz weterynarii ju偶 je widzia艂, ale suczka jest tak zabiedzona, 偶e nie jest w stanie ich wykarmi膰, dlatego te偶 trzeba pomaga膰 jej karmi膰 ma艂e butelkami. W zwi膮zku z tym, i偶 wujek ma ju偶 dwa psy (jamniki), nie mo偶e opiekowa膰 si臋 tyloma kolejnymi psiakami. Razem z 偶on膮 postanowili zaj膮膰 si臋 suczk膮 i przyj膮膰 j膮 pod swój dach, natomiast szczeniaczki chc膮 odda膰 w dobre r臋ce.

 

  Po pierwszych ogl臋dzinach lekarz weterynarii stwierdzi艂, i偶 nie b臋d膮 wi臋ksze ni偶 do kolan. Mama jest prawdopodobnie mieszank膮 amstaffa z jakim艣 kundelkiem, a ma艂e s膮 bardzo drobne, dlatego weterynarz móg艂 stwierdzi膰, i偶 ich tatu艣 by艂 do艣膰 ma艂ym psem(w wielko艣ci jamnika czy beagla).

Ka偶dy szczeniaczek jest inny, s膮 prze艣wietne, biegaj膮 po domu i merdaj膮 ogonkami

 

Pieski szukaj膮 kochaj膮cej rodziny i domu, w którym mog艂yby zamieszka膰! Prosz臋 wszystkich o pomoc w udost臋pnianiu tej wiadomo艣ci! Pomó偶cie im znale藕膰 domy!"

 

T臋 informacj臋 wraz ze zdj臋ciami przekaza艂a nam Sylwia Musia艂, wolontariuszka organizacji "SOS dla Zwierz膮t".

 

Oto zdj臋cia piesków:

Image Mamusia szczeniaczków.

 

Pieski w 4 tygodniu 偶ycia.

Image

Image

Image

Image

Image Piesek nr 1

Image Piesek nr 2

Image Piesek nr 3

Image Piesek nr 4

Image Sunia nr 1

Image Sunia nr 2

Image Sunia nr 3

Image Sunia nr 4

Image Sunia nr 5

Image Sunia nr 6
(Pieski s膮 ponumerowane, poniewa偶 jeszcze nie posiadaj膮 imion.)

 

Je艣li chcesz przyj膮膰 pod swój dach które艣 z tych ma艂ych, uroczych szczeni膮t, skontaktuj si臋 z opiekunem grupy Rado艣膰 Pieska p. Mari膮 Tomkowiak (e-mail: majka_tomkowiak@o2.pl (tel.  61 29 21 443 - sekretariat SP2 w Szamotu艂ach)

lub

 dzwoni膰 do Sylwii Musia艂, która zajmuje si臋 adopcjami zwierz膮t pod numer: 513353687.

 

Przeczytaj informacj臋 o konkursach zwi膮zanych z tymi pieskami

Zmieniony ( 24.01.2012. )
 
« poprzedni artyku艂   nast臋pny artyku艂 »