J陑yk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) J陑yki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF ie縦i edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wi阠ej
Start arrow Recytatorzy
Recytatorzy Drukuj Email
24.01.2007.

RECYTATORZY


W naszej szkole od wielu lat dzia艂a Szkolna Liga Recytatorów. Jej uczestnicy odnosz膮 liczne sukcesy w powiatowych i wojewódzkich konkursach recytatorskich oraz podczas Artystycznych Spotka艅 Recytatorów organizowanych kilka razy w roku przez Szamotulski O艣rodek Kultury. Wzi臋li równie偶 udzia艂 w Ogólnopolskim Konkursie Twórczo艣ci Adama Mickiewicza oraz miejscowych konkursach organizowanych przez bibliotek臋, spó艂dzielni臋 mieszkaniow膮 itp.

 

Zespó艂, który rozs艂awi艂 imi臋 szko艂y, za艂o偶y艂a i prowadzi艂a przez wiele lat p. Jadwiga Badzi膮g. Nale偶a艂y do niego obecne absolwentki szko艂y, m.in.: Donata S艂onimska, El偶bieta Martin, Katarzyna Wicher, Zuzanna Martin, Ewelina Peraj, Joanna Zara艣, Alicja Piekarzewska.


Prac膮 kolejnego zespo艂u kierowa艂a p. Maria Tomkowiak. Pod jej opiek膮 liczne nagrody i wyró偶nienia zdobywali: Karolina Martin, Maria Martin, Marta 艢nie偶ek, Joanna Kroschel, Martyna Mazankiewicz, Wojciech Halamski, Adam Nowak, Daria Krzy偶aniak, Dominika B藕dziel, Maja 呕yli艅ska, Anna W艂odarczyk, Dominika Nowak, Katarzyna Fricz, Zofia Martin, Natasza Dobrych艂op, Dawid Pius, Natalia Ruta.


Obecnie opiekunem recytatorów jest p. Hanna Durak. Kolejny zespó艂 w sk艂adzie: Michalina 艢nie偶ek, Natasza Dobrych艂op, Paulina Dojcz, Miko艂aj Cie艣li艅ski, Monika Stankowska ju偶 ma za sob膮 liczne wyst臋py i sukcesy w ramach Artystycznych Spotka艅 Recytatorów.

 

Aktualny sk艂ad zespo艂u recytatorskiego z SP2:

Agnieszka Zientkiewicz

Daria Demska

Karolina Konieczna

Adrianna Dobrych艂op

Ma艂gorzata Jasi艅ska

Aleksandra Cygan

 

Sukces recytatorek podczas Artystycznych Spotka艅 Recytatorów  

Pi臋膰 recytatorek, finalistek Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, uczestniczy艂o 26 pa藕dziernika 2011r. w pierwszym turnieju recytatorskim w ramach Artystycznych Spotka艅 Recytatorów, które organizuje Szamotulski O艣rodek Kultury. Uczestnicy konkursu z siedmiu szkó艂 z terenu miasta i gminy zaprezentowali jury utwór poetycki.

 

Recytatorki z naszej szko艂y zdoby艂y trzy nagrody. Najlepiej oceniono wyst臋p Agnieszki Zientkiewicz, która zaprezentowa艂a tekst oparty na wierszu "Niegrzeczna dziewczynka" Danuty Wawi艂ow. Jury przyzna艂o pi膮toklasistce jedyn膮 pierwsz膮 nagrod臋. W艣ród recytatorów wyró偶nionych przez jury znalaz艂a si臋 Karolina Konieczna, natomiast Daria Demska otrzyma艂a nagrod臋 pedagogiczn膮. Trzy nagrodzone recytatorki s膮 kole偶ankami z pi膮tej b. W dru偶ynie recytatorów z "dwójki" znalaz艂y si臋 ponadto Ma艂gorzata Jasi艅ska z klasy szóstej i Aleksandra Cygan z czwartej b, które tak偶e zas艂uguj膮 na pochwa艂臋.         

 

 Wszystkim recytatorkom z naszej szko艂y 偶yczymy równie udanych wyst臋pów.

 

Recytatorzy z Dw贸jki
Konkurs recytatorski JESIENNE NASTROJE

(Fot. Ryszard Pajkert)


Aby wst膮pi膰 do zespo艂u recytatorów, nale偶y wykaza膰 si臋 podstawowymi zdolno艣ciami recytatorskimi, prezentuj膮c przygotowany przez siebie fragment prozy lub wiersz. Weryfikacja cz艂onków zespo艂u ma miejsce podczas Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. "Jesienne nastroje", który zwykle odbywa si臋 w pierwszych dniach pa藕dziernika.

Zaj臋cia odbywaj膮 si臋 w 艣rody o godz. 13.20.

 

Oto laureaci oraz cz艂onkowie jury.

Konkurs recytatorski klas 0-3
Laureaci konkursu recytatorskiego JESIE艃 W POEZJI I W PIOSENCE - dzieci klas 0-3

 

Uczniowie klas m艂odszych równie偶 maj膮 swoje konkursy recytatorskie, zatytu艂owane "Jesie艅 w poezji i w piosence". Organizatorami s膮 wychowawczynie klas 0-3.

 

Zmieniony ( 22.03.2012. )
 
« poprzedni artyku艂   nast臋pny artyku艂 »