Start arrow Artykuły arrow Sklepik - aby zwierzęta przetrwały zimę
Sklepik - aby zwierzęta przetrwały zimę Drukuj Email
10.02.2012.

Zima w pełni, a dworze trzaskający mróz. Ludzie powinni zatroszczyć się o swoich czworonożnych przyjaciół, ale czy wszystkie zwierzęta są odpowiednio zabezpieczone przed niskimi temperaturami? Czy mają co jeść?

Dzieci należące do Grupy RADOŚĆ PIESKA postanowiły zgromadzić żywność i środki na utrzymanie psów, którymi opiekują się wolontariusze z organizacji Pogotowie dla Zwierząt. W dniach 9 - 10 w świetlicy szkolnej pojawił się kolejny raz sklepik z zabawkami. Przyniosły je dzieci, które nie są obojętne na los zwierząt.

Kto chciał, mógł sobie kupić nową maskotę lub inną zabawkę nie narażając rodziców na duży wydatek. Zabawki wyceniono od 1 zł do 6 zł. Można było wymienić je za pokarm dla zwierząt - puszki, kaszę, suchą karmę itp.

Aby uatrakcyjnić ofertę, dziewczęta z klas V  poprzebierane za wróżki przepowiadały przyszłość i powodzenie w życiu - wszak tuż, tuż Walentynki! Wszystko za przysłowiowy grosik (a dokładnie 1 zł). Wróżyły z kart, miały złote kule i inne rekwizyty sprzyjające czarnej magii.

Chętnych na odwiedzenie sklepiku i gabinetu wróżb było bardzo wielu. Sprzedażą zajmowali się: Zuzanna Fricz, Wiktoria Zielińska, Katarzyna Solarz, Ania Zientkiewicz i Kacper Zientkiewicz.

Jako wróżki zaangażowały się: Adrianna Dobrychłop, Daria Demska, Agnieszka Nowicka. Pomagały: Karolina Konieczna, Vanessa Zalewska, Natalia Mendyk. Wszyscy doskonale wywiązali się zen swoich zadań.

Podczas dwóch dni dochód grupy RADOŚĆ PIESKA po przeprowadzonej akcji wyniósł 101 zł. Pieniądze oraz zgromadzone dary zostały przekazane Sylwii Musiał - wolontariuszce z organizacji Pogotowie dla Zwierząt. Postanowiono, że uzbierane przez dzieci pieniądze przeznaczone będą na leczenie psów, które po traumatycznych przeżyciach często zapadają na trudne do wyleczenia i groźne choroby.

Nad prawidłowym funkcjonowaniem sklepiku czuwała opiekunka grupy RADOŚĆ PIESKA - p. Maria Tomkowiak oraz p. Aleksandra Deckert.

(Fot. Ryszard Pajkert)

Zmieniony ( 29.02.2012. )