J陑yk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) J陑yki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF ie縦i edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wi阠ej
Start arrow Szachy
Sukcesy i tradycje szachowe szamotulskiej Dw贸jki Drukuj Email
Wpisa艂: Maria Tomkowiak   
06.12.2011.

Image            

 

Uczennica SP2 w Szamotu艂ach - Ma艂gorzata Jasi艅ska z klasy VI, podczas Mistrzostw Gmin Powiatu Szamotulskiego w Szachach' które odby艂y si臋 w listopadzie 2011 r., zdoby艂a tytu艂 Mistrzyni Powiatu. Turniej odbywa艂 si臋 we Wronkach w Miejskim O艣rodku Kultury. Opiekunka - p. Ewa Sikorska wi膮偶e z Ma艂gosi膮 du偶e nadzieje i widzi realne szanse na zdobycie kolejnych trofeów w szachach przez uczniów szko艂y SP2.

 Image

To prze艣wiadczenie trenerki o mo偶liwo艣ciach swoich podopiecznych nie bierze si臋 znik膮d. Na jej barkach spoczywa przecie偶 ogrom 偶mudnej pracy, któr膮 na co dzie艅 trzeba w艂o偶y膰, aby wychowa膰 i wyedukowa膰 przysz艂ych szachistów, nauczy膰 ich strategii i zasad gry. To dzi臋ki swej wyj膮tkowej umiej臋tno艣ci obserwacji dostrzeg艂a najwi臋ksze talenty i poprowadzi艂a ku zwyci臋stwom.Z szamotulskiej Dwójki wywodzi si臋 szachowa elita naszego powiatu. Do艣膰 wspomnie膰 zwyci臋stwa wielokrotnego Mistrza Powiatu - Adama Stelmaszyka, czy jego klasowych kole偶anek: Sylwii J臋czmyszek oraz Katarzyny i Julii Ratajczak. Sw膮 karier臋 rozpocz臋li pod kierunkiem p. Ewy Sikorskiej.

Image

Jednak tradycje szachowe w SP2 si臋gaj膮 jeszcze dalej w przesz艂o艣膰. Liczne sukcesy na szczeblu wojewódzkim i krajowym odnosi utalentowana szachowo rodzina: Izabela Piechota oraz jej bracia Pawe艂 i Piotr. W historii szko艂y równie偶 odnotowano wielokrotnie nazwisko zdobywczyni medali - Zofii Martin.
Wymienieni wy偶ej absolwenci zaj臋li najwy偶sze lokaty w ostatnich mistrzostwach, s膮 równie偶 triumfatorami wielu poprzednich turniejów szachowych. 呕yczymy im dalszych sukcesów, a trenerce wytrwa艂o艣ci w pracy z m艂odym pokoleniem mi艂o艣ników tej królewskiej gry.

 

Zmieniony ( 20.03.2012. )
 
« poprzedni artyku艂   nast臋pny artyku艂 »