J陑yk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) J陑yki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF ie縦i edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wi阠ej
Start arrow Recytatorzy
Ko艂a przedmiotowe Drukuj Email
Wpisa艂: Maria Tomkowiak   
24.01.2007.

KÓ艁KO J臉ZYKA NIEMIECKIEGO

 

 W Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotu艂ach funkcjonuje ju偶 dwa lata kó艂ko j臋zyka niemieckiego. jego opiekunem jest p. Adrianna Kiona. Spotkania zorganizowano w formie nadobowi膮zkowych zaj臋膰 dla uczniów, chc膮cych pog艂臋bi膰 wiedz臋 z zakresu j臋zyka niemieckiego. Nie s膮 to jednak zaj臋cia wy艂膮cznie dla osób wybitnie zdolnych. Mog膮 w nich uczestniczy膰 wszyscy uczniowie, zarówno ci, rozwijaj膮cy talent j臋zykowy, jak i ci, którzy z ró偶nych przyczyn nie opanowali materia艂u. Uczniowie mog膮 przyj艣膰 na kó艂ko równie偶 wtedy, gdy nie zrozumieli zagadnienia gramatycznego.
Przewodnim jednak celem zaj臋膰 jest d膮偶enie do pog艂臋bienia wiedzy. Uczniowie 膰wicz膮 zasady wymowy, ucz膮 si臋 poprawnie pisa膰 oraz zaczynaj膮 mówi膰 w j臋zyku niemieckim. Uczniowie próbuj膮 tutaj równie偶 swych si艂 literackich i aktorskich. Na zaj臋ciach ch臋tni uczniowie przygotowuj膮 si臋 do konkursów j臋zyka niemieckiego.

 

W PROGRAMIE:

  • nauka wierszyków i piosenek
  • odgrywanie dialogów
  • przygotowanie scenek
  • przygotowanie przedstawie艅

 

W miesi膮cu grudniu organizowany jest w szkole konkurs na najpi臋kniejsza kartk臋 艣wi膮teczn膮 DIE SCHÖNSTEN WEIHNACHTSKARTEN. Spo艣ród zg艂oszonych prac nagradzane s膮 4 naj艂adniejsze kartki. Najciekawsze prace wyeksponowane s膮 w formie ma艂ej wystawki.

Image

 

A oto zwyci臋偶czynie tego konkursu w roku 2007/08


W bie偶膮cym roku szkolnym przeprowadzony zostanie równie偶 Konkurs J臋zyka Niemieckiego ICH SPRECHE SCHON DEUTSCH, Konkurs Piosenki Niemieckiej SINGT MIT oraz Konkurs J臋zyka Niemieckiego MEIN ERSTES GEDICHT. Laureaci dwóch pierwszych konkursów etapu szkolnego, wezm膮 udzia艂 w zmaganiach powiatowych. Konkurs trzeci ma na celu zach臋ci膰 uczniów do pochwalenia si臋 swoimi umiej臋tno艣ciami literackimi. Jest to konkurs wewn膮trzszkolny.

 

 

KÓ艁KO MATEMATYCZNE

 

- nauczyciel prowadz膮cy - p. Jolanta Juraszyk

 

Kó艂ko matematyczne organizowane jest dla uczniów klas 5. Zaj臋cia daj膮 mo偶liwo艣膰 nabycia bieg艂o艣ci w materiale lekcyjnym, a tak偶e rozwini臋cia wi臋kszego zainteresowania przedmiotem - zagadnienia nadprogramowe.

Spotkania odbywaj膮 si臋 co 2 tygodnie w 艣rody.

 

 

KÓ艁KO PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNE

- nauczyciel prowadz膮cy - p. Krystyna Konopacka - Izydor

  

Zmieniony ( 17.09.2010. )
 
« poprzedni artyku艂   nast臋pny artyku艂 »