J陑yk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) J陑yki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF ie縦i edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wi阠ej
Start arrow Turystyka
Turystyka w szkole Drukuj Email
Wpisa艂: Maria Tomkowiak   
24.01.2007.

Nasz klub najaktywniejszy!

 

W naszej szkole od wielu lat do najpr臋偶niej dzia艂aj膮cych organizacji nale偶y SKKT PTTK. W pi膮tek 5 stycznia 2007 r. miejscowy Odzia艂 PTTK podsumowa艂 dzia艂alno艣膰 Szkolnych Klubów Krajoznawczo - Turystycznych. W wyniku przeprowadzonego konkursu na "Najaktywniejszy Szkolny Klub SKKT PTTK" zaszczytne miano laureata otrzyma艂o pi臋膰 szkolnych klubów, w tym nasz. Jego opiekunem jest p. Krystyna Konopacka - Izydor. Nagroda, pami膮tkowa plakietka, pomno偶y艂a poka藕ny zbiór trofeów zdobytych przez naszych szkolnych turystów. W konkursie doceniono aktywny udzia艂 w imprezach turystycznych, organizacj臋 w艂asnych rajdów i wycieczek, zdobywane odznaki, udzia艂 w konkursach oraz stan organizacyjny.

 

Pani Krystyna Konopacka - Izydor organizuje wiele interesuj膮cych wycieczek i rajdów, które ciesz膮 si臋 du偶膮 popularno艣ci膮. Uczniowie kilka razy w roku bior膮 udzia艂 w rajdach po Wielkopolsce. Towarzyszy im jako opiekun p. Hanna Durak. Tradycj膮 sta艂y si臋 organizowane przez nasz klub rajdy z okazji 艢wi臋ta Niepodleg艂o艣ci.

Rajd Niepodleg艂o艣ci

 

Nasi tury艣ci uczestnicz膮 co roku w ogólnopolskim rajdzie "KLUKA".

Image
Rajd KLUKA
Rajd KLUKA' 2006

 

Przyborowo

Rajd do Przyborowa ' 2006
Rajd do Przyborowa ' 2006

 

Co roku wychowawcy klas organizuj膮 s膮 1 – 2 i 3 dniowe, wycieczki do atrakcyjnych zak膮tków kraju. W maju br. klasy szóste wyje偶d偶aj膮 na trzydniow膮 wycieczk臋 do Zakopanego. Klasy pi膮te wybieraj膮 sie do Kotliny K艂odzkiej.

 

Nauczyciele organizuj膮 wiele wycieczek przedmiotowych, np. do miejsc historycznych - wycieczka Szlakiem Piastowskim do Biskupina, 艣cie偶ek edukacyjnych - Chalin, zak艂adów pracy - Chodzie偶 (fabryka porcelany), Gniezno (fabryka bombek), Witoldzin -  gospodarstwo agroturystyczne.

 

Szko艂a du偶膮 wag臋 przywi膮zuje do kontaktów  dzieci z kultur膮 i organizuje 3 – 4 razy w roku wyjazd do teatru , kina.

Zmieniony ( 08.09.2010. )
 
« poprzedni artyku艂   nast臋pny artyku艂 »