Jzyk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) Jzyki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF cieki edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wicej
Start arrow Artykuły arrow Kolejna akcja grupy RADOŚĆ PIESKA
Kolejna akcja grupy RADOŚĆ PIESKA Drukuj Email
Wpisał: Maria Tomkowiak   
26.06.2013.

Image 

Kończy się rok szkolny, więc grupa RADOŚĆ PIESKA zakończyła ostatnią w tym roku akcję na rzecz schroniska w Przyborówku. Dzisiaj, 26 czerwca, przekazaliśmy na ręce wolontariuszki pani Renaty Koczorowskiej 60 kg suchej karmy Chappi - 6  dziesięciokilogramowych worków, których łączny koszt wynosi 240 zł. Kwotę tę uzbieraliśmy organizując w świetlicy sklepik z zabawkami oraz dyskotekę dla klas IV- VI.

 

W akcję zaangażowało się sporo dzieci. Na wyróżnienie zasługuje Olaf, który przyniósł do sklepiku największą ilość zabawek. Szczególne podziękowanie należy się p. Aleksandrze Dekert, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem sprzedaży zabawek oraz Mariuszowi Harajonowi za zorganizowanie dyskoteki i zdobycie sponsora, który ufundował długopisy z nadrukiem logo grupy Radość Pieska.
 
Uczniowie klas VIa i b kończą swoją pracę w grupie RADOŚĆ PIESKA. Byli pomysłodawcami wielu działań. Przeprowadzili w ciągu ostatnich trzech lat kilkanaście akcji charytatywnych, podczas których zbierana była żywność i fundusze na zakup karmy. Wielokrotnie stawali w obronie pokrzywdzonych zwierzaków, znajdując dla nich domy i dobrych opiekunów. Szerzyli też wśród koleżanek i kolegów wiedzę na temat opieki i zasad właściwego postępowania z czworonożnymi pupilami, przeprowadzając m.in. ankiety wśród uczniów szamotulskich szkół podstawowych badające stosunek dzieci i młodzieży do zwierząt, przygotowując przedstawienia, deklamując wiersze i śpiewając o nich piosenki. Uczestniczyli jako wolontariusze w 3 happeningach ZERWIJMY ŁAŃCUCHY i byli organizatorami trzech imprez z okazji Światowego Dnia Zwierząt, które odbywały się w kinie Halszka z udziałem zaproszonych gości i uczniów innych szkół. 
Za zaangażowanie, szczere oddanie naszej wspólnej sprawie i aktywność bardzo serdecznie Wam, drodzy PRZYJACIELE ZWIERZĄT dziękuję.
Opiekun grupy
RADOŚĆ PIESKA
- Maria Tomkowiak
A oto, jak odbyło się przekazanie darów dla schroniska w Przyborówku:
Image
Image
Image
(Fot. Ryszard Pajkert)
Zmieniony ( 28.06.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »