Jzyk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) Jzyki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF cieki edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wicej
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow Sukces szachistów z Dwójki
Sukces szachistów z Dwójki Drukuj Email
Wpisał: Ewa Sikorska   
21.01.2014.

Image 

We wtorek 14.01 2014 r. dobyły się finały Mistrzostwa Powiatu w szachach drużynowych. Były one jednocześnie eliminacjami do finałów wojewódzkich. Drużyna naszej szkoły stoczyła zaciekły bój ze zwycięzcami SP3, z którymi zremisowała 2:2. Tym samym zajęła II miejsce, ponieważ najwyżej cenione jest zwycięstwo na pierwszej szachownicy.

Na pierwszej desce, zwłaszcza w drugiej partii, doskonale walczył Szymon Budych, który za przeciwnika miał czwartego zawodnika Pucharu Polski do lat 8. Sergiusz Szymczak też nie oddawał punktów bez walki. Na trzeciej i czwartej desce rządziły nasze dziewczęta: Julia Spychała i Nicola Gierczyńska. To one przyczyniły się do remisu zdobywając punkty na wagę awansu do Finału Wojewódzkiego. W drużynie wystąpił także Maksymilian Leszczyński, który w treningowej partii uległ zawodnikowi z SP3.
Gratulujemy! Życzymy powodzenia w Finałach Wojewódzkich, które odbędą się 27.01.2014 r. w Zbąszyniu.


Opiekun kółka szachowego
Ewa Sikorska

Zmieniony ( 22.01.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »