Jzyk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) Jzyki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF cieki edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wicej
Start arrow Artykuły arrow AUKCJA NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT
AUKCJA NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT Drukuj Email
Wpisał: Maria Tomkowiak   
18.11.2007.

foto: parys

Szkoła Podstawowa nr 2 w Szamotułach od wielu lat organizuje akcje pomocy dla bezdomnych zwierząt. W tym roku dzieci również zatroszczyły się o niechciane, porzucone czworonogi, przebywające w schronisku w Przyborówku.
Inicjatywa zorganizowania tegorocznej akcji wyszła od ucznia klasy V a Mariusza Harajona.

 Foto: parys

Jego propozycja zorganizowania spotkała się z aprobatą nauczycieli i dyrektora szkoły Ryszarda Pajkerta. Piątoklasista wspierany przez p. Marię Tomkowiak wraz koleżankami i kolegami, należącymi do zespołu redakcyjnego czasopisma „Koszałkowe Wieści”, przystąpił do działania. Rozpropagował akcję w szkole i swoim środowisku.  Przez miesiąc uczniowie gromadzili suchą karmę i kocyki dla zwierząt a także zabawki i bibeloty przeznaczone na aukcję.

Foto: parys

Akcja miała swój finał dniu14. listopada 2007 r. W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej SP2, spotkali się wszyscy, którym zwierzęta są bliskie sercu. Wśród przybyłych gości była przedstawicielka Rady Rodziców p. Anna Piórkowska, która nie tylko ofiarowała żywność i dary na licytację, ale także przygarniając psa ze schroniska, pokazała, jak jeszcze lepiej można pomóc bezpańskim zwierzakom.

 Foto: parys

Takie zaangażowanie i wrażliwość na problemy otaczającego świata, nie jest odosobnionym przykładem. Akcję sponsorowało wiele osób, m. in. właściciele sklepów, w szczególności: pani Magdalena Nowak, pani Danuta Sidor, a także nauczyciele oraz rodzice, którzy wspólnie z dziećmi wzięli udział w imprezie.

Wyłożone na długiej ladzie fanty można było nabyć, wykupując losy rozprowadzane przez Filipa Frysia oraz biorąc udział w licytacji, prowadzonej przez Mariusza Harajona.

Foto: parys

Główną nagrodą była wielka maskotka – pies Maks o wiele mówiącej, nadanej przez dzieci nazwie, dostarczony przez Kubę Piórkowskiego. Jego właścicielką stała się Zuzia Redecka, która zaoferowała najwyższą kwotę.

Foto: parys

W loterii i aukcji wziął również udział pan dyrektor Ryszard Pajkert. Czuwająca nad całością p. Maria Tomkowiak, przekazała na jego ręce 327 zł i zapowiedziała, że za uzyskane podczas aukcji pieniądze zostanie kupiony pokarm dla zwierząt.

Foto: parys

Teatrzyk szkolny Koszałki – Opałki i grupa Brek Dans przygotowała na tę okazję układ taneczny.

Foto: parys
Foto: parys

Foto: parys

Foto: parys

W przyszłym tygodniu klasa I b, która zgromadziła najwięcej karmy, pojedzie wraz z wychowawczynią p. Violettą Rakowską do schroniska w Przyborówku i przekaże pani Wandzie Jerzyk wszystkie dary od dzieci z SP 2.

Foto: parys

Uczniowie „Dwójki” mają wiele pomysłów na to, jak pomagać innym, występują już z kolejnymi propozycjami. Do udziału w takich i podobnych akcjach zachęcają wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Zmieniony ( 18.11.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »