Start arrow Artykuły arrow AUKCJA NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT
AUKCJA NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT Drukuj Email
18.11.2007.

foto: parys

Szkoła Podstawowa nr 2 w Szamotułach od wielu lat organizuje akcje pomocy dla bezdomnych zwierząt. W tym roku dzieci również zatroszczyły się o niechciane, porzucone czworonogi, przebywające w schronisku w Przyborówku.
Inicjatywa zorganizowania tegorocznej akcji wyszła od ucznia klasy V a Mariusza Harajona.

Foto: parys

Jego propozycja zorganizowania spotkała się z aprobatą nauczycieli i dyrektora szkoły Ryszarda Pajkerta. Piątoklasista wspierany przez p. Marię Tomkowiak wraz koleżankami i kolegami, należącymi do zespołu redakcyjnego czasopisma „Koszałkowe Wieści”, przystąpił do działania. Rozpropagował akcję w szkole i swoim środowisku.  Przez miesiąc uczniowie gromadzili suchą karmę i kocyki dla zwierząt a także zabawki i bibeloty przeznaczone na aukcję.

Foto: parys

Akcja miała swój finał dniu14. listopada 2007 r. W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej SP2, spotkali się wszyscy, którym zwierzęta są bliskie sercu. Wśród przybyłych gości była przedstawicielka Rady Rodziców p. Anna Piórkowska, która nie tylko ofiarowała żywność i dary na licytację, ale także przygarniając psa ze schroniska, pokazała, jak jeszcze lepiej można pomóc bezpańskim zwierzakom.

Foto: parys

Takie zaangażowanie i wrażliwość na problemy otaczającego świata, nie jest odosobnionym przykładem. Akcję sponsorowało wiele osób, m. in. właściciele sklepów, w szczególności: pani Magdalena Nowak, pani Danuta Sidor, a także nauczyciele oraz rodzice, którzy wspólnie z dziećmi wzięli udział w imprezie.

Wyłożone na długiej ladzie fanty można było nabyć, wykupując losy rozprowadzane przez Filipa Frysia oraz biorąc udział w licytacji, prowadzonej przez Mariusza Harajona.

Foto: parys

Główną nagrodą była wielka maskotka – pies Maks o wiele mówiącej, nadanej przez dzieci nazwie, dostarczony przez Kubę Piórkowskiego. Jego właścicielką stała się Zuzia Redecka, która zaoferowała najwyższą kwotę.

Foto: parys

W loterii i aukcji wziął również udział pan dyrektor Ryszard Pajkert. Czuwająca nad całością p. Maria Tomkowiak, przekazała na jego ręce 327 zł i zapowiedziała, że za uzyskane podczas aukcji pieniądze zostanie kupiony pokarm dla zwierząt.

Foto: parys

Teatrzyk szkolny Koszałki – Opałki i grupa Brek Dans przygotowała na tę okazję układ taneczny.

Foto: parys

W przyszłym tygodniu klasa I b, która zgromadziła najwięcej karmy, pojedzie wraz z wychowawczynią p. Violettą Rakowską do schroniska w Przyborówku i przekaże pani Wandzie Jerzyk wszystkie dary od dzieci z SP 2.

Foto: parys

Uczniowie „Dwójki” mają wiele pomysłów na to, jak pomagać innym, występują już z kolejnymi propozycjami. Do udziału w takich i podobnych akcjach zachęcają wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Zmieniony ( 18.11.2007. )