J陑yk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) J陑yki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF ie縦i edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wi阠ej
Start arrow Artyku艂y arrow AUKCJA NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZ膭T
AUKCJA NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZ膭T Drukuj Email
Wpisa艂: Maria Tomkowiak   
18.11.2007.

foto: parys

Szko艂a Podstawowa nr 2 w Szamotu艂ach od wielu lat organizuje akcje pomocy dla bezdomnych zwierz膮t. W tym roku dzieci równie偶 zatroszczy艂y si臋 o niechciane, porzucone czworonogi, przebywaj膮ce w schronisku w Przyborówku.
Inicjatywa zorganizowania tegorocznej akcji wysz艂a od ucznia klasy V a Mariusza Harajona.

 Foto: parys

Jego propozycja zorganizowania spotka艂a si臋 z aprobat膮 nauczycieli i dyrektora szko艂y Ryszarda Pajkerta. Pi膮toklasista wspierany przez p. Mari臋 Tomkowiak wraz kole偶ankami i kolegami, nale偶膮cymi do zespo艂u redakcyjnego czasopisma „Kosza艂kowe Wie艣ci”, przyst膮pi艂 do dzia艂ania. Rozpropagowa艂 akcj臋 w szkole i swoim 艣rodowisku.  Przez miesi膮c uczniowie gromadzili such膮 karm臋 i kocyki dla zwierz膮t a tak偶e zabawki i bibeloty przeznaczone na aukcj臋.

Foto: parys

Akcja mia艂a swój fina艂 dniu14. listopada 2007 r. W wype艂nionej po brzegi sali gimnastycznej SP2, spotkali si臋 wszyscy, którym zwierz臋ta s膮 bliskie sercu. W艣ród przyby艂ych go艣ci by艂a przedstawicielka Rady Rodziców p. Anna Piórkowska, która nie tylko ofiarowa艂a 偶ywno艣膰 i dary na licytacj臋, ale tak偶e przygarniaj膮c psa ze schroniska, pokaza艂a, jak jeszcze lepiej mo偶na pomóc bezpa艅skim zwierzakom.

 Foto: parys

Takie zaanga偶owanie i wra偶liwo艣膰 na problemy otaczaj膮cego 艣wiata, nie jest odosobnionym przyk艂adem. Akcj臋 sponsorowa艂o wiele osób, m. in. w艂a艣ciciele sklepów, w szczególno艣ci: pani Magdalena Nowak, pani Danuta Sidor, a tak偶e nauczyciele oraz rodzice, którzy wspólnie z dzie膰mi wzi臋li udzia艂 w imprezie.

Wy艂o偶one na d艂ugiej ladzie fanty mo偶na by艂o naby膰, wykupuj膮c losy rozprowadzane przez Filipa Frysia oraz bior膮c udzia艂 w licytacji, prowadzonej przez Mariusza Harajona.

Foto: parys

G艂ówn膮 nagrod膮 by艂a wielka maskotka – pies Maks o wiele mówi膮cej, nadanej przez dzieci nazwie, dostarczony przez Kub臋 Piórkowskiego. Jego w艂a艣cicielk膮 sta艂a si臋 Zuzia Redecka, która zaoferowa艂a najwy偶sz膮 kwot臋.

Foto: parys

W loterii i aukcji wzi膮艂 równie偶 udzia艂 pan dyrektor Ryszard Pajkert. Czuwaj膮ca nad ca艂o艣ci膮 p. Maria Tomkowiak, przekaza艂a na jego r臋ce 327 z艂 i zapowiedzia艂a, 偶e za uzyskane podczas aukcji pieni膮dze zostanie kupiony pokarm dla zwierz膮t.

Foto: parys

Teatrzyk szkolny Kosza艂ki – Opa艂ki i grupa Brek Dans przygotowa艂a na t臋 okazj臋 uk艂ad taneczny.

Foto: parys
Foto: parys

Foto: parys

Foto: parys

W przysz艂ym tygodniu klasa I b, która zgromadzi艂a najwi臋cej karmy, pojedzie wraz z wychowawczyni膮 p. Violett膮 Rakowsk膮 do schroniska w Przyborówku i przeka偶e pani Wandzie Jerzyk wszystkie dary od dzieci z SP 2.

Foto: parys

Uczniowie „Dwójki” maj膮 wiele pomys艂ów na to, jak pomaga膰 innym, wyst臋puj膮 ju偶 z kolejnymi propozycjami. Do udzia艂u w takich i podobnych akcjach zach臋caj膮 wszystkich mieszka艅ców naszego miasta.

Zmieniony ( 18.11.2007. )
 
« poprzedni artyku艂   nast臋pny artyku艂 »